Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Pozbywanie się z ciała zbędnego owłosienia to pomysł dużo starszy, niżby mogło się wydawać. Już w czasach starożytnych kobiety i mężczyźni dbali o to, by na ich ciele nie rosło za dużo włosów – w końcu w takiej Starożytnej Grecji czy Rzymie kult ciała był bardzo silny. Ludzie na przestrzeni wieków mieli naprawdę różne formy pozbywania się włosów – najróżniejsze sposoby wyrywania ich czy też golenia. Jednak dopiero w XXI wieku ludzkość ma możliwość pozbycia się zbędnego owłosienia na zawsze. A wszystko dzięki osiągom najnowszej technologii. Depilacja laserowa cena może nie jest najniższa, jednak jest to rzecz, w którą warto zainwestować. Bo depilacja laserowa koszt może i ma relatywnie wysoki, ale jednocześnie depilacja laserowa efekty ma bardzo trwałe. Wystarczy tylko co jakiś czas robić zabiegi przypominające. A jeśli człowiek pomyśli o tym ile oszczędzi na innych formach depilacji to szybko okaże się, że laserowa depilacja cena jest jak najbardziej akceptowalna i relatywnie niska.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa w Gdyni to metoda trwałego usuwania owłosienia (o tym więcej tu: http://vectusgdynia.pl/kobiety/) za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. Rzadko kiedy wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej, najczęściej trzeba go powtórzyć kilkukrotnie, na wszystkie partie ciała. Jednakże naprawdę warto zdecydować się na tego typu zabieg, bo po tych kilku zabiegach można się pozbyć włosów na ciele na zawsze. Zabieg polega na potraktowaniu wiązką światła melaniny, która znajduje się we włosach. Żeby nie było żadnych problemów wcześniej przeprowadzane są testy, które mają na celu określenie czy nie występują żadne podrażnienia i problemy.
Laserowa depilacja nie jest zabiegiem bolesnym, jednakże istnieje seria przeciwwskazań do wykonywania zabiegu.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Przeciwwskazania do depilacji laserowej oczywiście istnieją i  zaliczyć do nich można:

  • opaleniznę
  • nowotwory
  • infekcje wirusowe
  • infekcje bakteryjne
  • infekcje grzybiczne
  • stosowanie samoopalaczy
  • ciąża

Depilacja laserowa a ciąża

Depilacja laserowa w ciąży jest absolutnie zakazana. Z jednego, za to bardzo ważnego powodu – nie istnieją żadne badania, które wskazywałyby na to jaki wpływ taki zabieg ma na płód. A skoro nie istnieją takie badania – nie można wykluczyć negatywnego wpływu. Żaden szanujący się salon depilacji laserowej nie podejmie tego typu ryzyka. Dlatego trwała depilacja za pomocą lasera jest w ciąży absolutnie zakazana.

Jak się przygotować do zabiegu?

Usuwanie owłosienia laserem cieszy się coraz większą popularnością wśród ludzi. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego typu zabiegu. Jak się na niego przygotować? Czy depilacja laserowa boli? Depilacja laserowa jak się przygotować – to pytanie które zaprząta głowy naprawdę wielu ludzi. Zwłaszcza przed pierwszym zabiegiem. Przygotowania wcale nie są jakoś specjalnie uciążliwe. Należy poczekać aż zejdzie opalenizna z samoopalacza, jeśli występuje, zrezygnować z opalania się w solarium, na miesiąc przed zabiegiem zaprzestać depilacji w ogóle, odstawić lekarstwa uwrażliwiające na światło i zrezygnować ze wszelkich kuracji retinoidami, doustne już na pół roku przed zabiegiem.

Co jeszcze warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Usuwanie włosów laserem to zabieg, którego efekty mogą być naprawdę imponujące. Oczywiście, nie od razu. Dlatego więc: depilacja laserowa ile zabiegów? Co najmniej kilka, na każdą partię ciała. Depilacja laserowa opinie ma świetne – ludzie wskazują na świetne i trwałe efekty takiego zabiegu. Depilacja laserowa skutki uboczne oczywiście ma, ale nie są one uciążliwe – obrzęk i zaczerwienienie znikają maksymalnie po kilku dniach. Po zabiegu trzeba unikać podrażnień skóry, gorący kąpieli, wizyt w saunie czy peelingów i innych zabiegów złuszczających naskórek. Na szczęście jednak oparzenia po depilacji laserowej nie występują. Właśnie w tym celu robi się próby przed zabiegiem.

Czytaj więcej na stronie Clinica Cosmetologica w Gdyni

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

30 − 27 =