W jaki sposób laser może poprawić Twój wygląd?

Energia lasera przyniosła w medycynie wiele korzyści. Wykorzystywana jest ona nie tylko w leczeniu chorób mięśni oraz stawów, ale także w wielu chorobach dermatologicznych, czy nawet w chirurgi. W medycynie estetycznej najbardziej znana jest jako depilacja laserowa, jednak mało osób wie, że zabiegi oparte na działaniu lasera bardzo dobrze nadają się do:

 • profilaktyki przeciwzmarszczkowej oraz redukcji już istniejących zmarszczek
 • zmniejszania widoczności cellilitu
 • wspomagania redukowania tkanki tłuszczowej z określonych okolic ciała
 • niwelowania efektu wiotkiej i zwisającej skóry

W jaki sposób możliwe jest tak wielowymiarowe działanie lasera oraz jaka jest dokłada skuteczność zabiegów dowiesz się z poniższych akapitów.

Jak właściwie działa ten cały laser?

Mówiąc najogólniej urządzenia przeznaczone do zabiegów laserowych wykorzystują odpowiedniej długości fale świetlne, które są w stanie wywołać odpowiedni efekt w tkankach.

Laser Vectus w pierwszej kolejności działa na tkankę skórną. Pobudza on w niej fibroblasty do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych. Jest to podstawowy budulec istoty pozakomórkowej skóry, zatem im jest ich większa ilość, tym s tkanka jest bardziej gęsta i napięta.

Laser Vectus wywoływać także reakcje na tkankę mięśniową i tłuszczową. Wiązka podgrzewa wymienione tkanki, przez co wzrasta ich tempo metabolizmu. Doprowadza to do lepszego spalania zgromadzonego tłuszczu, ale także dzięki usprawnieniu krążenia, szkodliwe metabolity i toksyny zostają łatwiej odprowadzone z tkanki.

Laser, a cellulit?

Dzięki wyżej wymienionym właściwościom laser świetnie nadaje się do niwelowania objawów skórki pomarańczowej. Głównymi powodami, dlaczego staje się ona widoczna są:

 • przerost tkanki tłuszczowej, co powoduje powstawanie nieregularnych grudek
 • spadek jędrności i napięcia tkanki skórnej przez co wyżej wymienione grudki stają się bardziej widoczne

Laser skutecznie działa w zapobieganiu obu wyżej wymienionym powodom. Po pierwsze podgrzewając tkanki sprawia, że tłuszcz ulega szybszemu metabolizmowi, a więc łatwiej jest on usuwany. Powoduje to zatem zmniejszenie objętości grudek tłuszczowych. Po drugie laser w dłuższej perspektywie poprawia jakość i wygląd skóry. Staje się ona gęsta, jędrna i napięta. Jeśli przyjąć, że skóra to siatka włókien, w które wchodzą nierównomiernie grudki tłuszczowe, to poprawienie jej napięcia znacznie zmniejszy widoczność cellulitu na powierzchni. Efekt ten wymaga jednak czasu, aby fibroblasty zdążyły wytworzyć odpowiednią ilość włókien kolagenowych. W przypadku tego działania bardzo dobrze sprawdza się również krem na cellulit. Jest on często polecany jako środek wspomagający terapię antycellulitową za pomocą lasera. Działa on silnie ujędrniając, a także nawilżając skórę, co znacznie poprawia jej wygląd i jakość.

Czy taka depilacja jest skuteczna?

W przypadku depilacji najbardziej pożądanym efektem jest trwałe usunięcie włosów. W przypadku depilacji woskiem lub maszynek do golenia możliwe jest osiągnięcie widocznego efektu, jednak rozwiązanie to nie wystarcza da długo. jest idealnym do usuwania niechcianego owłosienia. Jest ona nie tylko bardzo skuteczna, ale także umożliwia trwałe pozbycie się włosów z określonej okolicy ciała. W porównaniu do depilacji woskiem jest ona także o wiele mniej bolesna.

Depilacja laserowa Vectus – nowoczesny sposób na trwałe usuwanie włosów

Mimo, że znana jest już od wielu lat to na rynku pojawił się niedawno zupełnie nowy laser oparty na technologi opracowanej przez naukowców Harvard University – Fotodermoliza selektywna. Pozwoliła ona na zwiększenie skuteczności samego zabiegu oraz przyczyniła się do mniejszych dolegliwości bólowych. Technologia polega na wychwytywaniu przez cząsteczki melaniny, zawarte w łodydze włosa światła lasera. Dzięki temu największemu uszkodzeniu ulega struktura włosa, a nie okoliczne tkanki. Dodatkowo laser wyposażony jest w końcówkę chłodzącą, która minimalizuje dolegliwości bólowe podczas zabiegu do całkowitego minimum.

6 myśli na temat “W jaki sposób laser może poprawić Twój wygląd?

 1. zna ktoś jeszcze inne skuteczne sposoby na cellulit? po braniu tabletek antykoncepcyjnych strasznie mi się powiększył cellulit i teraz jestem w kropce co dalej zrobić..

 2. Spróbuj może pić więcej zielonej herbaty i pietruszki, bo one też pozbywają się nadmiaru wody z organizmy, mniej soli w jedzeniu. Co do samego jedzenia to warzywa, owoce i ryby z kaszami to jest mus. Z takich rzeczy to można na cellulit zabiegi porobić, tzn. jakieś masaże, peelingi czy maski. U mnie lecą maski kawowe i peelingi z fusów..

 3. nie wiedziałam że kofeina robi tyle na cellulit.. a znacie jakiś krem na cellulit który mogłoby być do skorzystania w ciąży?

  • ja w ciąży nakładałam (i po niej również nakładam) vialise. dałam koleżance co zna się na składach żeby sprawdziła czy jest on okey i jest ziołowy więc fajny 🙂 przy karmieniu też go stosuję.

 4. a ktoś wie czy na cellulit zabiegi z bańkami chińskimi są pomocne?

  • Są fajne na cellulit ale często pojawiają się siniaki bo naczynka są dość delikatne więc lepiej je sobie wzmocnić ruszczykiem, algami, bylicą, bluszczem czy innymi kasztanowcami 😉 (sama sprawdzałam)

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

+ 81 = 90