Poznań zapłaci za leczenie zaćmy

Na operację zaćmy w Poznaniu trzeba czekać obecnie ok. 12 miesięcy. Władze miasta zdecydowały się więc na wsparcie finansowe seniorów, by nie musieli tak długo czekać. 240 tys. zł dotacji ma pomóc w szybszej operacji niemal 100 starszym mieszkańcom Poznania.

Jak otrzymać dotację na operację zaćmy? Trzeba być mieszkańcem Poznania, mieć ukończone 70 lat i znajdować się na liście osób zakwalifikowanych do zabiegu w poznańskim szpitalu. To wszystkie warunki, jakie należy spełnić.

– Na taką operację czeka się u nas ponad rok. Dzięki miejskiej dotacji ten czas znacząco się skróci. Planujemy, że jeszcze do końca 2018 roku pomoc otrzyma ok. 90-100 seniorów. Jednak nie tylko oni będą mogli się cieszyć. Pozwoli to skrócić kolejkę dla wszystkich oczekujących na zabieg usunięcia zaćmy – podkreślają poznańscy urzędnicy.

Po zabiegu pacjenci także nie będą pozostawieni sami sobie i nie będą musieli ponosić dodatkowych kosztów. W ramach programu otrzymają też poradę po zabiegu.

2 myśli na temat “Poznań zapłaci za leczenie zaćmy

  1. No w końcu! Te kolejki to już paranoja! Czy ktoś w ogóle sprawdza czy czekający na operację zaćmy się jej doczekują? Czy przychodzą po dwóch latach, a może nie przychodzą i termin przepada?

  2. Przecież wiadomo jak jest z operacją zaćmy na NFZ. Po to są te wielkie kolejki. Potem ludzie wypadają, robi się miejsce i wskakują na to znajomi królika, którzy za darmo mają operację. A inni muszą czekać i mieć nadzieję, że doczekają i dożyją.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

97 − 90 =