Depilacja laserowa Vectus.

Depilacja laserowa – opinie, przebieg, przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest zabiegiem, dzięki któremu trwale usuniemy owłosienie. Jeśli wykluczymy siebie z grupy przeciwwskazań, depilacja laserowa w żaden sposób nie zaszkodzi ciału i organizmowi. Krótko po zabiegu utrzymywać się będzie obrzęk lub zaczerwienienie, które jednak samoistnie przejdzie. Co warto wiedzieć o laserze, jaki wybrać i jak przygotować się do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej?

Co różni depilację laserem od tej, wykonywanej urządzeniem IPL?
Depilacja wykonywana laserem Depilacja wykonywana IPL
Rodzaj światła i zakres pracy Selektywna długość fali (pomiędzy 700 a 1000 nm), działa wybiórczo – jedynie na włosy, nie na skórę. Pulsacyjne światło; fale różnej długości od 420 do 1200 nm, jedynie część z nich skutecznie oddziałuje na owłosienie.
Efektywność depilacji Niechciane owłosienie zostaje usunięte na stałe Urządzenie IPL osłabia włosy, ale nie niszczy trwale ich cebulek. Ostatecznie owłosienie i tak odrasta.
Liczba zabiegów w serii 4 – 8 depilacji laserem 10 – 20 depilacji urządzeniem IPL
Czas między zabiegami 4 do 10 tygodni przerwy pomiędzy zabiegami (w zależności od obszaru twarzy/ciała poddawanego depilacji laserem) Zabiegi depilacji IPL powtarzamy raz na 2 tygodnie, w przypadku urządzeń do stosowania w domu nawet raz na tydzień.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – POLECANA MARKA

Laser do depilacji Vectus jest sprzętem łączącym trzy wysokiej jakości technologie: Skintel, Advanced Contact Cooling i Phyton Recycling.Depilacja laserowa pleców Na czym polegają?

 • Skintel – to inteligentny rodzaj czytnika – może zmierzyć poziom melaniny u dowolnego pacjenta i dostosować parametry.
 • Advanced Contact Cooling – jest zaawansowanym systemem chłodzenia, dzięki czemu ciało w trakcie zabiegu nie zostanie przegrzane. Temperatura będzie pod pełną kontrolą.
 • Photon Recycling – światło, które odbija się od skóry zostaje właściwie wykorzystane.

Depilacja laserowa z firmą Vectus jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem na świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. U kobiet najbardziej pożądana jest depilacja laserowa bikini i nóg, u mężczyzn pleców, karku, brzucha lub klatki piersiowej. Wszystkie te opcje są współcześnie dostępne. Trwałą skuteczność osiąga się przez powtórzenia – od 4 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych lub kilkumiesięcznych odstępach czasowych.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? – DYLEMATY I WĄTPLIWOŚCI

Wątpliwości wokół tego czy depilacja laserowa boli są zrozumiałe, ponieważ każdy ma swój własny próg bólowy. Oznacza to, że nie dla każdego zabieg przebiegnie bez dyskomfortu, jednak nie powinniśmy utożsamiać tego z bólem. Depilacja laserowa nie wymaga znieczulenia, a wszelkie nieprzyjemne odczucia zależą też od miejsca, które poddaliśmy zabiegowi.

Podejmując decyzję, trzeba rozważyć też ograniczenia. Nie dla każdej osoby bezpieczną metodą okaże się właśnie depilacja laserowa. Przeciwwskazania to między innymi : ciąża, infekcje, stany zapalne, alergie, choroby skóry, choroby ogólnoustrojowe, nowotwory, łuszczyca, bielactwo, duża ilość blizn, podrażnienia, wysypki.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI – SKĄD SIĘ BIORĄ?

Wrastające włoski są skutkiem golenia standardowymi metodami – maszynką, woskiem, plastrami i nawet elektrycznym depilatorem. Każde z tych narzędzi podrażnia naskórek co sprawia, że staje się on przeszkodą dla nowo rosnących włosów – nie mogą już swobodnie wyrosnąć. Dokuczliwym schorzeniem może być też zapalenie mieszków włosowych.

Poprzez bakteryjną infekcję, ciało jest zaczerwienione, swędzące i nieestetyczne – ropne grudki i krosty to typowe objawy. Zapobiegającym i skutecznym środkiem jest w obu przypadkach depilacja laserowa. Na stałe zatrzymuje porost włosów co automatycznie przekreśla sięganie po inne sposoby golenia.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE NA TEMAT PRZYGOTOWAŃ I PIELĘGNACJIDepilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa opinie ma bardzo przychylne, zarówno ze strony pacjentów, jak i medyków. Nie dotyczy to wyłącznie samego procesu usuwania owłosienia, ale także czasu przygotowań i późniejszej pielęgnacji. Jest ona według osób korzystających z oferty kliniki nie wymagająca. Nie utrudnia codziennego funkcjonowania, nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów, a jedynie zwiększenia ostrożności.

Pacjenci są też bardzo zadowoleni z samego zabiegu – już po pierwszej dawce lasera zdecydowanie odczuwają różnicę między efektem depilacji w klinice, a efektami standardowych metod w domu.

W ramach przygotowań trzeba:

 • golić się wyłącznie maszynką na ok. 4 tygodnie przed pierwszą dawką lasera.
 • zrezygnować z przyjmowania leków fotoalergicznych lub fototoksycznych.
 • zrezygnować z opalania się, jeżeli mamy miesiąc letni.

Jak wygląda późniejsza pielęgnacja i co trzeba zrobić, aby zadbać o wygładzone ciało? Przede wszystkim wybieramy naturalne balsamy i kremy, które głęboko nawilżą skórę. Zamiast parabenów, silikonów czy SLSów skorzystajmy z ekstraktów roślinnych i witamin. Paradoksalnie w momencie przygotowania ciała do depilacji, rezygnujemy z kremów o składzie witaminowym – kwas askorbinowy (witamina C) czy retinol (witamina A) zostawiamy więc na później.

Wizyty w solarium, w saunie i na pływalni, gdzie znajduje się chlorowana woda, są zabronione. W miarę możliwości unikamy też intensywnych ćwiczeń fizycznych, które mogłyby wywołać dużą ilość potu. Skutkiem tego są niestety otarcia, które stają się dla pacjentów problemem. Depilacja laserowa pach wymaga też wykluczenia na kilka dni dezodorantów i antyperspirantów.

„Nie poddajemy wydepilowanego miejsca działaniom promieni słonecznych (na opalanie przyjdzie jeszcze czas), a jeśli kontakt ze słońcem jest nieunikniony, wybieramy wysokie filtry UV (np. 50).”mówi Natalia Cholak, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

5 myśli na temat “Depilacja laserowa – opinie, przebieg, przeciwwskazania

 1. Nie wiem jak u innych, ale w moim przypadku depilacja laserowa kompletnie nic nie bolała. To chyba zależy od danego przypadku.

 2. Zabieg depilacji laserowej Vectus jest zabiegiem szybkim, bezpiecznych, a co najważniejsze skutecznym!. Niedawno poleciłam go kilku moim przyjaciółkom i również są mega zadowolone ^^

 3. Niedawno właśnie zaczęłam rozważać depilację laserową. Koleżanka poleciła mi klinikę medycyny estetycznej w Gdańsku – Clinica Cosmetologica. Mają właśnie tam ten laser Vectus. Z tego co czytałam w internecie to mają bardzo dobre opinie.

 4. Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda gwarantująca trwałe usunięce zbędnego owłosienia. Nie wyobrażam sobie powrotu do klasycznego golenia zwykłą maszynką.

 5. depilacja laserowa vectus jest mega świetnym sposobem na wrastające włoski, więc jeśli jest tutaj ktoś kto tak jak ja ma ten problem (ja miałam :P) to polecam, serio .

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa

+ 51 = 52